Oyunculuk Seçmeleri İçin Mayadroom Ajans’a Gelin!

MAYADROOM AJANS

Oyunculuk kariyerine başlangıç için her zaman ilk adımın oyunculuk seçmeleri aracılığı ile bir yapımda rol almak olduğu düşünülür. Aslında sizi hayallerinizi gerçekleştirmeye götürecek yol bir seçemeye katılmaktan daha zorlu ve çetrefillidir. Oyunculuk seçmeleri her projenin başlangıcında...

Oyunculuk Seçmeleri İçin Ajans ile ilk Adım

Oyunculuk seçmelerine katılmak ya da oyunculuk kariyeri için adım atmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken bir oyunculuk ajansı ile çalışmaktır. Seçmeye katılmak, almanız gereken eğitimler hakkında yol gösterici fikirler almak, oyunculuk kariyeri yapmanın zorlukları ile mücadele edebilmek için sizi en iyi anlayacak insanlarla birlikte olmanız size büyük kazanç sağlar. Oyunculuk ajansı bu noktada başvurabileceğiniz en güvenilir kaynaklardan birisidir. Bir ajans ile çalıştığınız zaman yapım şirketlerinin ya da reklam ajanslarının açtığı oyunculuk seçmelerine katılma şansı bulursunuz. Daha da önemlisi size, yeteneklerinize ve yapınıza uygun oyunculuk seçmeleri ile şansınızı arttırırsınız. Bu nedenle oyunculuk kariyeri yapmak istiyorsanız size yol gösterecek bir ajansla ilerlemeyi mutlaka düşünmelisiniz.

Oyunculuk Seçmelerine Nasıl Hazırlanmalısınız?

Katılacağınız oyunculuk seçmeleri için tarih katılacağınız belli olduğu zaman mutlaka seçmeye hangi rol için katılacağınızı öğrenerek hazırlanmalısınız. Role uygun olduğunuz için ajansınız tarafından seçmeye gönderildiyseniz işiniz daha kolay olsa da yine de adaptasyon süreci açısından hazırlık yapma seçilme şansınızı arttırmanızda yardımcı olur. Seçme belirli bir sahne üzerinden yapılacaksa mutlaka oynayacağınız sahneyi daha önceden çalışın. Oyunculuk seçmeleri öncesinde iyice dinlenmiş olduğunuzdan emin olun. Sesinizi ve vücudunuzu yormayın. Mutlaka seçmelerden önce jest ve mimik çalışması yapın. Kaslarınızı ve eklemlerinizi gevşetmenize yardımcı olacak ufak hareketler de seçmelerde kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur. Ne kadar hazırlanırsanız hazırlananın seçmelerden önce heyecanınızı yenemeyebilirsiniz. Bu nedenle heyecanınızı kabullenin ve kendinize güven kazandıracak kadar hazırlık yaparak süreci en iyi şekilde atlatmaya çalışın. Seçmelerden önce role hazırlanmak, adapte olmaya çalışmak ve oynayacağınız karakteri tanımaya çalışmak hem seçmelerde kendinize olan güveninizi ön plana çıkarır hem de hayallerinize verdiğiniz önemi gösterir.

ÖNCEKİ YAZI

İçeriği paylaşabilirsiniz

SONRAKİ YAZI
MAYADROOM AJANS

MAYADROOM AJANS

MAYADROOM AJANS

Mayadroom Ajansın zengin içerikli makalelerini güncel haberlerini ve sektörün yeniliklerinin bloğumuzdan takip edebilirsiniz.


KAYIT OL

SON YAZILAR

MAYADROOM AJANS

KATEGORİLER

MAYADROOM AJANS
2001 Snce Europa Casting Agencies Winner