Oyunculuk Ajansları Başvuru Sürecinde Yapmanız Gerekenler

MAYADROOM AJANS

Oyunculuk kariyeri yapmak istiyorsanız mutlaka bir oyunculuk ajansı ile çalışmanız gerektiğine dair öneriler almışsınızdır. Ancak bu çalışmanın nasıl olacağına ve çalışmak için nasıl başvuru yapacağınıza dair çok fazla fikriniz olmayabilir. Bu noktada deneyimli ve sizi yarı yolda bırakmayacak ajansların çalışma prensiplerini...

Mayadroom Ajans ile Oyunculuk Ajansları Başvuru Süreci

17 yıllık deneyimi ile Türkiye’nin en popüler oyunculuk ajansları arasında yer alan Mayadroom Ajans, bugüne kadar yüzlerce oyuncunun kariyer yolculuğuna başladığı ve yükseldiği özel bir yerdir. Oyunculuk ajansları başvuru sürecine yön veren adımları ile dikkat çeken Mayadroom Ajans bünyesine katılmak için yapmanız gereken tek şey ajansın internet sitesinde yer alan başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmak. Eğer başvuru formunda istenen bilgilerden daha fazlasına sahipseniz başvuru formunun bulunduğu sayfada yer alan mail adresine de kişisel başvurunuzu gönderebilirsiniz.

Oyunculuk Ajansları Başvuru İçin Neler İster?

Kariyeriniz için büyük bir adım olarak düşünebileceğiniz oyunculuk ajansına katılma fikri size korkutucu geliyorsa başvuru yapmanın ne kadar kolay olduğunu bilmek size iyi gelecek. Başvuru yaparken sizden öncelikli olarak iletişim bilgileriniz ve fiziksel özellikleriniz istenir. Boy, kilo, saç ve göz rengi gibi bilgileri yazılı olarak verebilirsiniz. Bunun yanı sıra fotoğraflarınızı da başvuru formuna eklemek ajansın sizinle ilgili daha hızlı hareket edebilmesinde yardımcı olur. Oyunculuk ajansları başvuru formunda profesyonel fotoğraflar görmek ister. Eğer profesyonel fotoğraflarınız yoksa günlük çekilmiş fotoğraflarınızı eklememeniz daha iyi olabilir. Profesyonel fotoğraf çekimi için bütçeniz yoksa bu çekimleri proje olarak yapan fotoğrafçılık öğrencilerinden destek alabilirsiniz ya da ajansın yaptığı fotoğraf çekimlerine katılarak fotoğraflarınızı çektirebilirsiniz. Oyunculuk başvurusuna mutlaka eklemeniz gereken bir diğer bilgi ise bu alanda aldığınız eğitimlerdir. Başvuru aşamasına kadar geçen sürede aldığınız eğitimleri ajansa belirtirseniz uzun vadede kariyeriniz için daha etkili bir yol çizmelerine yardımcı olabilir. Amatör, yarı profesyonel ya da profesyonel oyunculuk deneyimlerinize de başvuru formunda yer vermekten çekinmeyin. Mümkünse bu deneyimlerinize ait fotoğraf ve video gibi içerikleri de ajansınıza gönderin.

ÖNCEKİ YAZI

İçeriği paylaşabilirsiniz

SONRAKİ YAZI
MAYADROOM AJANS

MAYADROOM AJANS

MAYADROOM AJANS

Mayadroom Ajansın zengin içerikli makalelerini güncel haberlerini ve sektörün yeniliklerinin bloğumuzdan takip edebilirsiniz.


KAYIT OL

SON YAZILAR

MAYADROOM AJANS

KATEGORİLER

MAYADROOM AJANS
2001 Snce Europa Casting Agencies Winner