Türk Sinema ve Dizi Sektörünün İlerlemesi ile Birlikte Bazı Merdiven Altı Diye Tabir Edilen “Sözde Ajanslar” Gazetelerde, Sitelerinde ve Sosyal Medyada Bizim Çalıştığımız Dizi İsimlerini Yazarak Ticari Kazanç Elde Etmeye Çalışmaktadır.

Bu Bahsi Geçen “Sözde Ajanslar”; İstanbul İçinden ve Dışından Ajans Kaydı İçin İnsan Toplamaya Çalışmaktadırlar. Özellikle İstanbul Dışını Hedef Alan Kayıtlı Üye Toplamalarının Tek Nedeni 600 TL’yi Bulan Kayıt Paralarını Alabilmektir. Ancak Bu İlanları Görerek Mankenlik ve Oyunculuk Hayali Besleyen İnsanlar Bu “Sözde Ajanları” Arayıp Başvurmak İstediklerinde Kendilerine Telefonda Kayıt Parası Alınmadığı İddia Edilmektedir. Ancak Sadece Oyunculuğu ve Televizyon Sektörünü Merak Eden ve Hedefleri Olan Sizin Gibi İnsanları Sadece Ticari Kazanç Olarak Gören Bu “Sözde Ajanslar”; Kayıt, Fotoğraf ve Audition Parası Adı Altında Yüklü Miktarlarda Haksız Kazanç Elde Etmekte ve İnsanların Hayallerini Sömürerek Kul Hakkı Yemektedirler.

Örneğin Onların Bugüne Dek İddia Etmiş Oldukları Sinema Filmlerinden; Babam ve Oğlum, Organize İşler, AROG, Vizontele, Fetih 1453, Düğün Dernek 1 - 2, Issız Adam, Recep İvedik, Eyvah Eyvah, Delibal, Çalgı Çengi 1 – 2 ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde Çekilen Ertuğrul 1890 Filmlerinin Yanısıra Hollywood Yapımlarından, Taken 2, ARGO, 007 James Bond Skyfall ve Da Vinci Şifresi ile (Tom Hanks’in Yer Aldığı) Inferno'nun Türkiye’deki Cast Hizmetini sadece Biz, yani Mayadroom Ajans ve Castroom Oyuncu Menajerliği Sağlamıştır.

Bu “Sözde Ajanslar”, Ülkemizin Tüm Şehirlerinden Web Sayfalarına Online Başvuran İnsanları Arayarak; “Şu Diziye Seçildiniz” - “Bu Reklama Seçildiniz” - “Şu Sinema Filmine Seçildiniz” Gibi Vaatlerde Bulunup Sektörü Bilmeyen İyi Niyetli İnsanların Hayalleri ile Oynamakta ve Sırf Kayıt Parası Alabilmek İçin Ajanslarına Davet Etmektedirler. Kişi Ajansa Geldiğinde Olmadık Vaatlerin Karşılığında Kayıt Parası Alınıp Daha Sonra Hiç bir Projeye Davet Edilmemektedirler. Bunun yanında Oyunculuk Eğitimi Adı Altında 5.000 TL’yi Bulan Ücretler de Alınabilmektedir.

Bu Sahte Ajansların Özellikle Şehir Dışından Üye Kaydı Almalarının Nedeni, Kişinin İstanbul'a Tekrar Gelerek Vermiş Olduğu Kayıt Parasının Hakkını Arayabilmesinin Zor Olmasındandır. Zaten Bu Tip “Sözde Ajanslar” Hiçbir Şekilde OYUNCU VEREMEDİKLERİ Halde Web Sitelerinde Bizim Dizilerimizin Afişlerini Koyarak Kendi Başvuru Formlarına Yönlendirmektedirler. Amaçları Sadece İnsanları Getirterek Fotoğraf / Kayıt Parası Almaktır. Paraları Alınarak Hayalleri İle Oynanan İnsanlar Ajansı Arayıp “Neden Bizi Bir Diziye Davet Etmediniz” Diye Sorduklarında “Sunduk Ama Seçilmediniz” gibi Yalanlar ile Karşılaşmaktadırlar. Genelde Bu Ajanslar Bizi Arayarak Alt Ajanslık Teklif Etmekte ve Böylece Kayıt Parası Aldıkları Kişilere Verdikleri Vaatleri Tutmak Amacıyla Onları Hizmet Verdiğimiz 30’dan Fazla TV Diziye Gönderme Amacı Gütmektedirler.

Not: Lütfen Çevrenizde Bu “Sözde Ajanslara” Kayıt Yaptırmayı Düşünen veya O “Sözde Ajans’a” Kaydolup Resim Parası, Audition Parası, Oyunculuk Eğitim Parası Ödeyen Var ise Uyarınız!

Mayadroom Ajans Hiç bir Zaman Bu Zihniyette Olmamış ve Bu Türdeki “Sözde Ajanslara” Benzememiştir, Benzemeyecektir. Çünkü Görsel Çalışmalarda Başarı; İstikrar ve  Güven Gerektirir...


ONLINE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ